3

(-18)

Neděle 3.6. 2012       Pelhřimov "B"- Počátky  10:2 (6:0)

Branky: T. Koudelka, T. Vít

Do Pelhřimova, k poslednímu utkání sezóny, nás tentokrát odjelo 14, samozřejmě včetně přípravkářů. Proti fotbalově silnému soupeři jsme začali nebojácně a byli jsme to my, kdo měl šance otevřít skóre utkání. Útočný výpad Marka Jirsy zastavila dvakrát branková konstrukce a sólový nájezd Tomáše Koudelky vychytal domácí gólman. Domácí se rychle otřepali, zpřesnili svoje kombinace na dva doteky a do poločasu nám dali 6 branek. Bylo rozhodnuto. Ve druhém poločase se nám podařilo dát aspoň 2 čestné góly, ale poprvé v sezóně jsme desítce v naší síti nezabránili. Závěrem bych chtěl jménem vedení tymu jmenovitě poděkovat přípravkářům - Pavlovi Vackovi, Tondovi Ferdovi, Lukáši Dúškovi, Lukáši Severovi, Natálce Soukupové, Kryštofovi Smejkalovi a Michalovi Pastuškovi, bez jejichž pomoci bychom soutěž nemohli odehrát. Rovněž bych chtěl poděkovat Vojtovi Rušilovi, Michalovi Dvořákovi, Markovi Jirsovi a Jakubovi Poláčkovi, kteří občas pomáhali starším žákům.               Míra Rušil - trenér

Sobota 26.5. 2012           Počátky - Třešť   4 : 5  ( 2:1 )

Branky :  P. Vacek, T. Koudelka, M. Jirsa, J. Loučný

V sobotu 26.5.2012 dopoledne jsme, jako již tradičně, měli problém dát dohromady předepsaný počet hráčů. Po několika telefonátech se nám podařilo "sehnat" dokonce i jednoho náhradníka. Hostů přijelo minimálně na 2 sedmičky a vzhledem k tomu, že někteří kluci soupeře vypomáhali starším žáků, dostal příležitost si zahrát celý početný kádr hostů. Našich sedm statečných začalo překvapivě dobře a po brankách Pavla Vacka a Tomáše Koudelky jsme zaslouženě vedli 2:0. Hostům se ještě do přestávky podařilo snížit na 2:1. Po přestávce nás častěji střídající hosté začali přehrávat. Naše obrana včetně golmana odolávala. Hostů se přece jen podařilo skóre otočit. Nejprve vyrovnali, když rozhodčí velmi necitlivě, po naší nesmyslné ruce kdesi v rohu hřiště, nařídil pokutový kop. Poté hosté přidali ještě 2 branky, ale naši kluci se nevzdali a snížili na 3:4. Bohužel branku na 3:5 jsme si nešťastně dali sami. Ale ani to nebyl ještě konec, protože v závěru jsme snížili na 4:5.

V dramatické koncovce jsem na naše rohové kopy poslal i golmana, ale zaslouženého vyrovnání jsme se nedočkali. Dnes nebudu chválit jednotlivce, protože bych musel vyjmenovat všechny hráče. Chválím tedy celý tým za bojovnost a psychiku, kdy se se ctí vyrovnali s nešťastnými okamžiky utkání - přísná penalta a vlastní gól.

Míra Rušil - trenér

Sobota 19.5. 2012           Přibyslav - Počátky  8 : 2  (2:1)

Branky: P. Vacek, A. Svoboda

K dalšímu mistrovskému utkání jsme odjeli v sobotu 19.5.2012 ráno. Opět jsme museli požádat kluky z přípravky o výpomoc, jinak bychom nebyli schopni utkání odehrát. Zatímco domácí měli na střídání kompletní druhou sedmičku a ještě další kluky navíc, na naší pomyslné střídačce byl pouze jeden hráč. Hra v prvním poločase byla celkem vyrovnaná. Po našich chybách v obranné činnosti jsme prohrávali 2:0. Do přestávky se nám podařilo Pavlem Vackem snížit na rozdíl jedné branky. Naše naděje na slušný výsledek však ve druhém poločase netrvala dlouho. Domácí celkem rychle rozhodli o výsledku utkání několika brankami. Našim klukům se podařilo vstřelit ještě jednu branku, když Adam Svoboda zakončil akci vedenou Pavlem Vackem.                        Míra Rušil - trenér

Sobota 12.5. 2012             Počátky - Světlá nad Sáz.   0 : 6  ( 0:2 )

Utkání se suverénem soutěže se hrálo v sobotu 12.5.2012 na hřišti v Žirovnici na podmáčeném terénu. Soupeř už měl v nohách jedno těžké utkání, protože kluci museli odehrát nerovný zápas proti našim starším žákům. My jsme se ani tentokrát neobešli bez pomoci kluků z přípravky. Průběh prvního poločasu byl vcelku vyrovnaný, ale našim přípravkářům v útoku chyběla síla a přesnost v zakončení. Hosté byli jednoznačně fotbalovější a individuálně technicky lépe vybavení. Jejich vedení 2:0 bylo zasloužené. Ve druhém poločase jsme opět po zbytečných chybách inkasovali a hosté si zaslouženě odváží 3 body. Určitě jsme si za naši snahu zasloužili vstřelit aspoň čestný úspěch, ale hostující obrana a gólman byli proti.                 Míra Rušil - trenér

H. Cerekev - Počátky      8:3    (2:1)
Branky : M. Jirsa, M. Dvořák, T. Koudelka

Za téměř letního počasí jsme odcestovali na utkání do před dvěma roky domácího prostředí v Horní Cerekvi. Domácí měli ve svém početném kádru velmi individuálně dobře vybavené fotbalisty. První poločas jsme úspěšně odolávali tlaku domácích a skóre 2:1 v náš neprospěch bylo lichotivé. Ve druhém poločase se naše obranná činnost zcela rozsypala a skóre narůstalo v náš neprospěch. I přes nepříznivý výsledek musím pozitivně hodnotit individuální výkony jednotlivců. Výborné utkání odehrál obránce Marek Jirsa, který byl téměř bezchybný v obraně a nebezpečný v útoku. Svůj dobrý výkon korunoval zaslouženou brankou střelou pro praváka tzv. "opírací" levou nohou. Dalším kladem utkání byl pro někdy až o tři roky starší spoluhráče a protihráče individuální výkon Pavla Vacka. Svůj výkon zarámoval do nastřeleného břevna hostující branky a nezištné přihrávky, kdy Tomáš Koudelka postrčil míč do již prázdné branky. Krásný okamžik, který zmírnil zklamání z konečného výsledku.                Míra Rušil - trenér

sobota 28.dubna 2012         Počátky -  Polná 3:6 (2:2)

branky : 3x Koudelka T., 2x Tůma F., Rušil V.

K prvnímu venkovnímu utkání jsme odjížděli v sobotu ve velmi neatraktivních 7:00 hodin. Opět jsme se se sestavením mužstva neobešli bez výpomoci přípravkářů. Soupeř na tom byl podobně. Utkání jsme zahájili aktivně a ujali jsme se vedení 2:0. Kluci si však začali na hřišti dělat co chtěli, jako by byli někde na tartanu a soupeř naši lehkovážnost potrestal a do poločasu vyrovnal na 2:2. O přestávce jsme klukům vysvětlili, že na hřišti musí dodržovat to co si domluvíme před utkáním, že jiná cesta k úspěšnému výsledku nevede a .....  vyplatilo se. Ve druhém poločase jsme odpovědně bránili a byli nebezpeční směrem dopředu. Postupně jsme se ujali vedení a utkání dovedli do vítězného konce. Byly to vůbec naše první body v soutěži a radost v dětských tvářích po utkání byla, nám vedoucím, tou největší odměnou.
                                         Miroslav Rušil - trenér

sobota 21.dubna 2012          Počátky -  Speřice 2:3

branky : Koudelka a vlastní

Zatímco starší žáci překvapili výsledkově,tak naši mladší žáci nás překvapili herně. Sehráli vyrovnané utkání, bohužel se smutným koncem. Za předvedený výkon by si ten první bod do tabulky zasloužili. Nevadí,kluci s takovou hrou to musí vyjít příště. Musím taky poděkovat hráčům přípravky : Kryštof Smejkal, Pavel Vacek, Natálka Soukupová, Michal Pastuška, Lukáš Dúška, kteří se postupně zapojovali do hry a přesvědčili o svých kvalitách. Speřice se ujali vedení v prvním poločase. Ve druhém poločase Tomáš Koudelka zaslouženě vyrovnal. A nejen to. Po malé domů hostující brankář promáchl a míč skončil v síti - 2:1 pro nás. Pak však začala úřadovat pětice hráčů Speřic, která nastoupila za starší žáky a projevila své zkušenosti. Vše vzal na sebe syn trenéra Jiří Holenda, který nejdříve po samostatné akci vyrovnal na 2:2 a v poslední minutě utkání po přistrčení míče rukou otočil výsledek na konečných 2:3. Ještě sestava, ve které jsme nastoupili. V brance Tomáš Vít, v obraně Marek Jirsa, Michal Dvořák a Adam Svoboda, v záloze Tomáš Kasal, kapitán Vojtěch Rušil a Jakub Poláček, v útoku Tomáš Koudelka. Bohužel v této kategorii stále trpíme malým počtem hráčů. Bez pomoci hráčů z přípravky se neobejdeme. Přestup bratrů Hřebeckých, kteří by byli velkou posilou, nevyšel, Jakub Kukuczka s námi začal v zimě trénovat, ale proč už nechodí, ví jen on sám. A to je celý kádr mladších žáků spojeného mužstva Počátek a Žirovnice!!!

(-12)

Neděle 2.října 2011          Slavoj Třešť - SK Spartak Počátky 4 : 1  (3 : 1)

branka Koudelka Tomáš
K poslednímu mistrovskému utkání podzimu jsme odcestovali do Třeště.Na tradiční větrné hůrce tentokrát nefoukalo,naopak,bylo slunečné ,velmi teplé počasí.Bohužel se k zápasu dostavilo pouze 5 mladších žáků.Mužstvo jsme tudíž museli doplnit hráči ze starší přípravky,jmenovitě-Tomáš Kyba,Pavel Vacek,Antonín Ferda a Michal Pastuška.Kluci díky,bez vás by jsme toto utkání ani nemohli odehrát.Jen pro srovnání - soupeř měl k dispozici 18 hráčů ! K utkání jsme nastoupili v sestavě : v brance Tomáš Vít,v obraně Adam Svoboda,Michal Dvořák a Marek Jirsa,v záloze Tomáš Koudelka a Tomáš Kasal a v útoku Tomáš Kyba a Pavel Vacek.Průběžně pak střídali v útoku Antonín Ferda a v záloze Michal Pastuška.Samotné utkání probíhalo za stálé převahy domácího týmu vyplývající z výškové převahy,fyzické vaspělosti a rychlosti.V 7.min.se domácí ujali vedení,v 18.min.sice Tomáš Koudelka po individuální
akci vyrovnal,ale v 25. a 27.min.po rychlých protiútocích domácí stanovili poločasové skore na 3:1.Ve druhém poločase jsme se dostali k zahrávání několika rohových kopů,ale žádný jsme nevyužili.Naopak soupeř stanovil ve 49.min.pohotovou střelou konečné skore na 4:1.Po podzimu jsme tak skončili na posledním místě bez bodového zisku,který je způsoben zejména malým počtem hráčů.                  Jaroslav Kořínek - 2.trenér

Počátky vs. Přibyslav     2 : 4   ( 2:2 )

branky: Koudelka 2

Sobota 17.9.2011         Světlá nad Sázavou – Počátky      9 : 0 ( 3:0 )
K dalšímu mistrovskému utkání jsme odcestovali v sobotu 17.9.2011 ráno do Světlé nad Sázavou. K odjezdu se dostavilo pouze 8 hráčů ( 6 mladších žáků a 2 z přípravky ). Nezbývalo než utkání odehrát bez střídání. Domací suverénně vedou naši skupinu a tak se dala očekávat hra pouze na naši branku. Našich 8 "statečných" v prvním poločase odolávalo nájezdům domácích. Fotbalová kvalita byla jednoznačně na straně domácích. Jen díky jejich nepřesnostem v zakončení a výbornému výkonu Tomáše Vítů v brance skončil první poločas 3:0. S přibývajícím časem a zvyšujícím se slunečním svitem začali naši kluci "odpadávat" a domácí si s chutí zastříleli.                                                za realizační tým Míra Rušil

Počátky - Horní Cerekev   2 : 6   ( 1:3 )

Branky: Jirsa, Koudelka

Na domácím trávníku v Počátkách nás čekal souboj se soupeřem, který zatím neprohrál a porazil i týmy, které nám daly "devítku". Do utkání jsme vstupovali s cílem neudělat ostudu a to se nám podařilo. Na soupeře jsme doslova vlétli, v osobních soubojích jsme byli důrazní a hra na brejky se nám vyplatila. Překvapivě, ale zaslouženě jsme se ujali vedení, když nekompromisně zavěsil Marek Jirsa. Hosté se rychle "oklepali" a do poločasu zápas otočili na 1:3. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, útoky hostů se na nás jen valily a my kontrovali z brejků. Skóre na světelné tabuli se tentokrát zastavilo na stavu 2:6. Nezbývá, než soupeři poblahopřát k vítězství a naše kluky a Kristýnu pochválit za bojovný výkon. Určitě jsme lepšímu soupeři nedarovali nic zadarmo.                                                                       za realizační tým Míra Rušil

Počátky - Polná   6 : 9  (5:3)

Branky: Koudelka 3x, Loučný, Dvořák, Pastušková

Po starších žácích vyběhli ke svému utkání, tentokrát na trávníku v Žirovnici naši mladší borci. Do utkání jsme vlétli nejen my, ale i náš soupeř. Hrálo se velmi svižně a branky padaly na obou stranách. Poločasové skóre se zastavilo na 5:3 pro nás. Velmi dobře rozehraný zápas jsme ale ztratili ve druhém poločase. Udělali jsme hodně taktických chyb a soupeř našich zaváhání využil a zápas otočil na 6:9. V této kategorii sice výsledky nejsou důležité, tato prohra však hodně mrzí. Tým se přesvědčil, že i přes poločasové vedení není rozhodnuto, že se musí hrát až do konce a jít vítězství naproti a ne jen čekat, že to dobře dopadne samo.

Za realizační tým Míra Rušil

Speřice - Počátky 9 : 1 ( 4:0 )
  Branka : Koudelka
  K prvnímu venkovnímu utkání ve Speřicích se dostavilo 9 mladších žáků. Od tohoto soupeře jsme ve 2 posledních  vzájemných utkáních dostali vždy 9 branek. Ani toto utkání nebylo vyjímkou. Domácí se do nás pustili velmi z         ostra a do přestávky nám dali 4 branky. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a sem tam jsme po pěkných akcích  zaměstnali domácího gólmana, který však za svá záda pustil jen jeden míč. I přes porážku však musím    pochválit  Adama Svobodu, který hrál tentokrát v obraně a Tomáše Vítů, který byl v brance. (Za realizační tým Míra Rušil)

Sobota 20. Srpna 2011           Počátky - Pelhřimov "B" 3 : 9 ( 1 : 7 )
Branky: 2x P. Vacek, F. Novotný
První mistrovský zápas sehráli v sobotu 20. srpna 2011 dopoledne i naši mladší žáci. Vzhledem k tomu, že se nám trenérům nepodařilo realizovat posílení kádru v podobě přestupů Tomáše Péče z Bořetína a kluků Hřebeckých z Olešné, předcházela tomuto utkání naše velká obava s kým vůbec nastoupit. Mladší žáci disponují pro novou sezónu s kádrem čítajícím pouze 9 hráčů - 7 kluků a 2 holky. Kádr jsme tedy doplnili hráči z přípravky, která na zahájení své soutěže ještě čeká. Děkuji vstřícnosti trenérům přípravky, rodičům dětí a dětem samotným za výpomoc v tomto utkání, určitě to nebylo v této sezóně naposledy.
První poločas byl jednoznačnou záležitostí hostujících hráčů. Naši hru poznamenalo hodně nepřesností a "chaos" pramenící z prvního utkání. O přestávce jsme si s dětmi některé věci vysvětlili a druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší. I přes nepříznivý výsledek jsme přesvědčeni o perspektivě velmi mladého týmu a někteří hráči a hráčky mají předpoklady prosadit se ve straším věku. Jmenovitě musím pochválit a poděkovat ještě jednou přípravkářům - golmanovi Tondovi Ferdovi, Natálce Soukupové v obraně, Kryštofovi Smejkalovi v záloze a Pavlovi Vackovi v útoku.  (za realizační tým Miroslav Rušil )