Ročník 2011-2012

Společné družstvo Počátek a Žirovnice

Konečná tabulka - starší žáci

1. Přibyslav

14

13

0

1

84: 11

39

 

( 18)

2. Speřice

14

9

1

4

73: 18

28

 

( 7)

3. Třešť

14

8

2

4

38: 27

26

 

( 5)

4. Počátky

14

8

2

4

59: 20

26

 

( 5)

5. Pelhřimov B

14

6

1

7

38: 47

19

 

( -2)

6. Polná

14

4

2

8

27: 42

14

 

( -7)

7. Horní Cerekev

14

4

0

10

25: 70

12

 

( -9)

8. Světlá nad S.

14

0

0

14

5:114

0

 

(-21)

 

3. 6. 2012      Pelhřimov "B" - Počátky  0:6 (0:4)

Branky : 3x M. Kořínek, V. Cajz, V. Hanzálek, P. Drechsler 

 

K poslednímu utkání sezóny 2011/2012 jsme odjeli v neděli 3.6.2012 do Pelhřimova. Utkání jsme zahájili mírnou převahou, kterou jsme vyjádřili i gólově. Domácí se snažili, ale my jsme měli tentokrát velmi dobře postavenou branku. Míče z domácích kopaček létaly těsně kolem naší branky a ty, které mířily mezi tyče spolehlivě zlikvidoval Jakub Šára. V podstatě už do přestávky bylo rozhodnuto. Velmi dobré utkání odehrál na stoperu útočník Vojta Cajz. Třikrát se střelecky prosadil Michal Kořínek a právem mu náleží koruna krále střelců soutěže (zatím neoficiálně). S žákovskou kategorií se tímto utkáním rozloučili kluci ročníku narození 1997: Michal Kořínek, Patrik Drechsler, Vojta Cajz, Jirka Blahník, Dušan Socha,Vojta Kolář a Tomáš Švec. Jménem vedení týmu jim děkuji za předváděné výkony a v dorostu jim přeji hodně štěstí a trpělivosti.

                                                     Míra Rušil - tren

 

26. 5. 2012      Počátky - Třešť  1 : 1 (0:0)

Branka :  V. Hadrava (PK)

 

V sobotu 26.5.2012 dopoledne jsme nastoupili na počáteckém pažitu proti klukům z Třeště. Jednalo se o přímý souboj o třetí místo v soutěži. Našim cílem bylo vyhrát. Soupeř také a proto jsme sledovali velmi pohledné a bojovné utkání od začátku až do konce. První poločas začali lépe hosté a míč byl častěji na jejich kopačkách. Obě obrany hrály pozorně a tak jsme šli do kabin za stavu 0:0. Ve druhém poločase se hostům podařilo vstřelit branku. Kluci tentokrát hlavu nesklopili a začali více běhat a kombinovat. V záloze se rozehrál Venda Hanzálek a po velmi dobrých kombinacích jsme se dostávali do šancí. Jednu z nich zakončil hostující golman faulem na Michala Kořínka a Vojta Hadrava s jistotou z penalty vyrovnal. Najednou nás bylo plné hřiště a rozhodující branka visela ve vzduchu. Kluci více běhali, začali vyhrávat osobní souboje a doslova jezdili, jak se říká,  po zadku.V obraně jsme však museli být hodně pozorní, protože hosté chtěli strhnout vítězství na svou stranu. V hektickém závěru, kdy útok střídal útok jak na jednu, tak i druhou stranu, branka už nepadla a utkání skončilo, podle mého názoru, spravedlivou remízou.

 

Míra Rušil - trenér

 

19. 5. 2012      Přibyslav - Počátky   2 : 0   (1:0 )

Na hřiště vedoucího týmu soutěže jsme odjížděli v sobotu 19.5.2012 ráno. Do utkání jsme vstoupili aktivně a domácí obrana musela být v pohotovosti. Několik našich brejků bohužel ke gólu nevedlo a domácí nás začali přehrávat. Jakub Šára v brance byl pozorný a obrana v čele s Patrikem Drechslerem a Vojtou Hadravou zachytávala nebezpečné akce domácích. I přes naši snahu jsme do kabin odcházeli za stavu 1:0, když se z dálky nechytatelně trefil jeden z domácích hráčů. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vyrovnat, ale domácí naši hru na brejky přečetli a do vážnější šance nás nepustili. Svoji převahu korunovali druhým gólem a utkání bylo rozhodnuto.                                  Míra Rušil - trenér

 

Žirovnice, sobota 12.května od 9:00 hodin

Starší : Počátky - Světlá nad Sáz. 

15 : 0 (10:0 )

Branky : 5x M. Kořínek, 2x V. Hanzálek, 2x  P. Drechsler, 2x V. Cajz, 2x V. Hadrava, J. Dolák a P. Malý

 

V sobotu 12.5.2012 dopoledne se představil náš společný tým na domácím trávníku v Žirovnici. Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu, protože těsně před utkáním začalo vydatně pršet. Soupeř ze Světlé nad Sázavou byl neškodný, protože jeho základ tvořili mladší žáci. Od začátku utkání nebylo pochyb o tom, kdo vyhraje.

Utkání našim kluků nic nedalo a v podstatě není co hodnotit.

Míra Rušil - trenér

Starší : H. Cerekev - Počátky 1:6 (1:2 )
Branky : 4x M. Kořínek, V. Hanzálek, P. Drechsler

Na utkání jsme odjeli s kompletním kádrem. Konečný výsledek utkání potvrdil naši papírovou úlohu favorita. Vzhledem k nevychovanosti a drzosti některých hráčů vůči vedení mužstva i rozhodčímu jsem byl nucen, bez ohledu na výsledek, změnit sestavu mužstva v prvním poločase. Díky chybě domácí obrany, jistého výkonu Jakuba Šáry v brance a Patrika Drechslera v obraně jsme do kabiny odcházeli s výsledkem 2:1 pro nás. Nevychovanci se nám v šatně omluvili a nic nebránilo tomu, abychom ve druhém poločase nastoupili v nejsilnějším složení. Netrvalo dlouho a bylo rozhodnuto. Do hry se opět zapojili všichni hráči našeho kádru a dokonce jsme si mohli dovolit i rotaci kluků na různých postech.

Z mého pohledu sehrál výborné utkání Vojta Hadrava v záloze, Patrik Drechsler v obraně, Jakub Šára v brance a Michal Kořínek v útoku.

Míra Rušil - trenér

 

Polná, sobota 28.dubna od 11:00 hodin

Starší žáci remizovali v Polné v 1:1 (0:1)

branka : Vojta Kolář

Na soupeřovo hřiště jsme odjížděli pouze v 11 lidech a bez našeho jednoho z klíčových hráčů. Na lavičku jsme tedy oblekli čtyři mladší žáky, kteří se postupně zapojovali do hry. Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce jsme byli favoritem tohoto utkání. Fotbal nemá logiku a každé utkání začíná za stavu 0:0 a myslím, že ještě se nikde nestalo, že by se soupeř porazil sám. Utkání se hrálo za velmi nepříjemného větru. Výhodu větru jsme měli v prvním poločase my. Měli jsme více ze hry, ale naši převahu jsme bohužel vyjádřili jen jednou brankou. Domácí moc naší brance nebezpeční nebyli a tak jsme byli přesvědčeni, že ve druhém poločase své vítězství pojistíme ještě aspoň jednou brankou a odjedem domů s plným bodovým ziskem. Nestalo se. Domácí bojovali a stále častěji se s větrem v zádech tlačili před naši branku. Zaslouženě se jim podařilo vyrovnat a utkání skončilo, podle mého názoru, spravedlivou remízou.      Míra Rušil - trenér 

 

Počátky, sobota 21.dubna od 9:00 hodin

Starší žáci vs. Speřice 2:1

branky : M.Kořínek a Dolák

Tak konečně jsme se dočkali dalšího mistrovského zápasu. Po dlouhé podzimně-zimní přestávce(poslední utkání jsme sehráli 2.10.2011) nám bylo soupeřem vedoucí mužstvo tabulky. Bez jediného přátelského utkání v přípravě jsme šli rovnou do boje. V úvodu je třeba říct, že hosté přijeli bez svého nejlepšího hráče Davida Štěpánka, který velmi úspěšně hájí barvy Vysočiny Jihlava. Hráči Speřic měli od začátku míč častěji na kopačkách, byli rychlejší, kombinačně lepší a fotbalovější. Do gólové šance se dostali však v první půli pouze dvakrát, když jednou výborně zakročil náš brankář Jakub Šára a podruhé míč směřující do branky vykopl Jan Pomikáček. My jsme měli jedinou šanci po rohovém kopu Tomáše Severy, ale Pavel Malý byl pozdě u prázdné branky a minul míč. Do šaten se tak šlo bez gólů. Druhý poločas jsme začali lépe a ujali se vedení. To Michal Kořínek se uvolnil ve vápně po  přihrávce Dušana Sochy a střelou po zemi k tyči - 1:0. Za tři minuty však bylo vyrovnáno. Speřický hráč se prokličkoval podél brankové čáry, přihrál pod sebe před bránu, kde byl úplně sám jeho spoluhráč a bylo to 1:1. Fotbalovost soupeře nahrazovali naši hráči velkou bojovností a vzadu všechno spolehlivě řešil Patrik Drechsler s Vojtou Hadravou. Do další šance jsme už Speřice nepustili. Utkání směřovalo k remízovému konci. Tři minuty před závěrem jsme zahrávali rohový kop, po několika vítězných soubojích se míč dostal k úplně volnému Janu Dolákovi a ten střelou do prázdné branky rozhodl o našem velmi překvapivém vítězství. Družstvu Speřic jsme tak připravili první porážku v soutěži.
                         Jaroslav Kořínek,vedoucí mužstva

 

 

Konečná podzimní tabulka - starší

1.

Speřice

7

6

1

0

44: 8

19

( 7)

2.

Přibyslav

7

6

0

1

47: 9

18

( 9)

3.

Třešť

7

5

0

2

21: 13

15

( 6)

4.

Počátky

7

4

0

3

28: 14

12

( 0)

5.

Pelhřimov B

7

3

1

3

22: 26

10

( 1)

6.

Horní Cerekev

7

2

0

5

16: 41

6

( -6)

7.

Polná

7

1

0

6

13: 27

3

( -6)

8.

Světlá nad S.

7

0

0

7

2: 55

0

(-12)

 

 

 

 

Třešť - neděle 2. října 2011                                                                                                                  

Slavoj Třešť - SK Spartak Počátky 3 : 2  (2 : 0)         branky Kolář Vojtěch a Kořínek Michal
K zápasu o 3.místo v tabulce jsme odjeli v neděli 2.10.Pro některé hráče byl odjezd v 7.30 asi brzy a tak jsme měli znovu problémy s vytvořením sestavy.Nastoupili jsme takto:v brance Šára,obrana Socha,Drechsler,Hanzálek,Blahník,záloha Pomikáček,Hadrava,Kolář,Malý,útok Cajz a Kořínek.Na střídání byli připraveni Dolák,Koudelka a Vít.V 1.poločase jsme nehráli špatně,měli jsme převahu, častěji míč na kopačkách,ale byla to taková převaha bez efektu,bez větších gólových šancí,chyběla častější střelba.Ve 27.min.utekl Blahníkovi po pravé straně domácí útočník a okolo brankáře k tyči otevřel skore.A bylo ještě hůř.Ve 30.min.kopali domácí z velké dálky přímý kop - pod břevno,náš brankář proti sluníčku nedosáhl-2:0.Z naší strany stojí za zmínku pěkná kombinační akce Kořínek-Kolář,ale vedle a střela Kořínka z přímého kopu,kterou brankář vyrazil.V šatně v poločasové přestávce
to vypadalo jak o funuse.Hrobové ticho.Museli jsme všem zvedat hlavy.Vyměnili jsme na postech Hanzálka s Hadravou.A bylo líp.Hned v 1.min.2.poločasu Kolář uniká domácí obraně a podél brankáře - 2 : 1,ve 40.min.po pěkném uvolnění a centru Cajze doráží Kořínek na 2:2.Ve 42.min.jsme ještě v euforii z vyrovnání nekoncentrovaní,domácí podnikají rychlý útok ,útočník pěkně zasekává a ocitá se sám před brankářem-3:2.Neskládáme zbraně.V 50.min.uniká Kolář,střílí však těsně vedle.V 55.min.po rozehraném rohu Kořínek trefuje tyč a Dolák z malého vápna přestřeluje.V 66.min.Drechslerův trestný kop s námahou vyráží brankář.Domácí nakonec vítězství se štěstím uhájili,ale za výkon ve druhém poločase musím naše hráče pochválit.Nejméně bod by jsme si za něj zasloužili.S tím souhlasili i někteří domácí diváci,kterým se utkání muselo líbit.                                                                                                      Jaroslav Kořínek - 2.trenér

Žirovnice, neděle 25.září od 9:00 hodin

  Počátky vs. Přibyslav  0 : 2  (0:2 )

 

Světlá nad Sázavou - sobota 17. září

  Světlá nad Sázavou - Počátky 0 : 8 ( 0:3 )     Branky : Hanzálek 3x, Kořínek 2x, Severa, Kolář, Dolák
V 11-ti lidech jsme v sobotu 17.9.2011 odjížděli k soupeři, který bez bodu se skórem 1:22 okupoval poslední místo v tabulce. Už při rozcvičce nám bylo jasné proč - základ domácího týmu totiž tvoří mladší žáci, kteří se ihned po svém zápase převlékli (až na nějaké vyjímky) a byli připraveni čelit až o dva roky starším protihráčům. Nerovný boj. Proto také my jsme do utkání nechali převléknout některé mladší žáky. Jednoznačný výsledek v náš prospěch se nerodil vůbec lehce. Domácí byli od začátku nepříjemní v osobních soubojích a našim "borcům" nedarovali žádný míč zadarmo. Postupně však začala jejich intenzita, zcela logicky, slábnout a utkání skončilo tak jak skončilo. Blahopřejeme Honzovi Dolákovi k jeho premiérovému gólu v dresu starších žáků.                                                                                            Míra Rušil – trenér

 

 

hřiště Počátky, sobota 10. září

   Počátky - Horní Cerekev   4 : 0   ( 1:0 )      Branky: Cajz 2x, Drechsler, Kořínek

Do dalšího domácího utkání, tentokrát v Počátkách, jsme nastoupili proti týmu Horní Cerekve. Do utkání jsme nastupovali jako favorit. V prvním poločase se nám dařila kombinace, ale to bylo z naší strany vše. Naše převaha byla neefektivní, střely nestřely našich borců v pohodě zlikvodoval dobře chytající hostující brankář. Do přestavky se nám přece jen , s notnou dávkou štěstí, podařilo vstřelit jednu branku. Tím šťastlivcem byl Vojta Cajz. Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem co nejdříve rozhodnout, ale hosté byli proti. Na základě našeho výkonu z prvního poločasu na nás vlétli a tlačili se k vyrovnání. Fyzicky na nás však tentokrát neměli. Naši kluci se vzpamatovali a dalšími brankami rozhodli o tom, že body zůstávají doma.

Míra Rušil – trenér

 

Budín Žirovnice, sobota 3 září

 Počátky - Polná   3 : 0   ( 0:0 )                   Branky: Kořínek, Drechsler, Hanzálek

V sobotu 3. září se náš tým představil na domácím trávníku v Žirovnici. Utkání se hrálo za velmi krásného slunečného počasí. V prvním poločase naši kluci podali velmi ospalý a pomalý výkon. Na hřišti působili dojmem bloudících ovcí. Nikomu se nechtělo běhat, přihrávky byly pomalé a nepřesné. Prostě "holomajzna". Soupeř na tom byl podobně a tak první poločas skončil bez branek. O přestávce jsme se snažili kluky nabudit. Druhý poločas jsme zpřesnili přihrávky a zlepšila se naše kombinace. První naši branku vstřelil "do prázdné" Michal Kořínek po pěkné kombinaci. Druhou branku dal z dálky Patrik Drechsler a třetí Venda Hanzálek. bylo rozhodnuto. hosté rezignovali a našim klukům se už také moc nechtělo. Závěrečný hvizd byl vysvobozením nejen pro všechny hráče, ale také pro nás trenéry.

Míra Rušil - trenér

 

Neděla 28. srpna 2011

 Speřice - Počátky 7 : 2 ( 2:2 )              Branky : Kořínek, Socha

Ve druhém prázdninovém kole soutěže jsme zajížděli do Speřic. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, když ve 2. minutě gólově zakončil brejk Michal Kořínek. Domácí jsme však touto brankou nezaskočili. Jejich téměř bezchybná záloha tu naši přehrávala a gól v naší síti visel ve vzduchu. Do poloviny prvního poločasu domácí skóre otočili ve svůj prospěch na 2:1. Naši kluci se snažili vyrovnat běhavým a na míči velmi dobrým domácím a tak jsme v prvním poločase mohli sledovat velmi kvalitní utkání. Ještě do přestávky výstavní střelou Socha vyrovnal. Z naší strany to bylo bohužel vše. Jasně lepší domácí utkání rozhodli od 46. do 53. minuty, kdy dali po pěkných kombinacích a zaváháních naší obrany 5 branek. Prohra krutá, ale zasloužená. Míra Rušil – trenér

 

Počátky - sobota 20. srpna

Počátky - Pelhřimov "B" 9 : 2 ( 3 : 0 )        Branky: 5x M. Kořínek, 3x V. Cajz, P. Drechsler

V sobotu 20. srpna 2011 dopoledne jsme v prvním mistrovském utkání nového ročníku krajské soutěže přivítali okresního rivala z Pelhřimova. Hrálo se za slunečného počasí na velmi dobře připraveném trávníku v Počátkách. I přes prázdninový termín zahájení soutěže jsme se sešli téměř kompletní. Utkání jsme zahájili mírnou převahou, kluci dobře kombinovali a dostávali se před branku soupeře. Naše největší šance však zůstaly nevyužity. Hosté pozorně bránili a na naši polovinu se dostávali jen velmi málo. První branku sezóny vstřelil Vojta Cajz, druhou přidal z dálky Patrik Drechsler a po rychlé kombinaci dal naši třetí branku Michal Kořínek. Do kabin jsme odcházeli za stavu 3:0 pro nás. Ve druhém poločase se několikrát střelecky prosadili naši útočníci Vojta Cajz a Michal Kořínek. Hostům se podařilo vstřelit čestné 2 góly a skóre se tedy zastavilo na konečných 9:2 pro nás. Více než výsledek mě potěšila naše kombinační hra po zemi na 2-3 doteky.
                                                                                                                             Miroslav Rušil - trenéNaši sponzoři


Krajský fotbalový svaz

Okresní fotbalový svaz


  >>ROZPIS ZÁPASŮ<<


Počasí v Počátkách


TOPlist